Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Buck Expert
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Buck Expert
Moose Cow Animal Call is designed to reproduce the precise sound of a moose cow in heat
Place your lips right before the O-ring, press very slightly on the strip with your upper lip and blow
Vary the tone using your hands to form a sound chamber
| Part Number | 69RO-CIH-ME |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 7.62 cm |
| Package Depth (in) | 3.00 in |
| Package Height (cm) | 36.83 cm |
| Package Height (in) | 14.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.75 kg |
| Package Weight (lb) | 1.65 lb |
| Package Width (cm) | 20.32 cm |
| Package Width (in) | 8.00 in |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
No, I do not recommend this product.