This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Browning Range Protection Kit for safe shooting at the range
Adjustable-fit earmuffs with padded headband and a 27dB noise reduction rating
Shooting glasses with orange-tinted polycarbonate lenses
Lenses offer eye protection and enhanced target visibility
Soft foam earplugs reduce noise by 31dB
Convenient plastic storage case
Kit includes glasses, earmuffs, earplugs and storage case
| Part Number | 126368 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 7.50 cm |
| Package Depth (in) | 2.95 in |
| Package Height (cm) | 11.00 cm |
| Package Height (in) | 4.33 in |
| Package Weight (kg) | 0.36 kg |
| Package Weight (lb) | 0.79 lb |
| Package Width (cm) | 3.50 cm |
| Package Width (in) | 1.38 in |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Package Depth (cm) | 7.50 cm | |||||
| Package Depth (in) | 2.95 in | 8.75 in | 4.00 in | 5.98 in | 3.00 in | |
| Package Height (cm) | 11.00 cm |
