This paragraph should be hidden.

Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Snapback
Meshback
With raised synthetic Buckmark
| Part Number | 308785891 |
|---|---|
| Age Group(s) | Adult (18+) |
| Care Instruction(s) | Do Not Iron |
| Colour | Black |
| Fit Type | Easy Fit |
| Gender | Unisex |
| Hat Type | Snapback |
| Insulation Fill Power | 0 |
| Lining Fabric 1 | Cotton |
| Lining Fabric 1 Percentage | 100 |
| Lining Fabric 2 Percentage | 0 |
|---|---|
| Lining Fabric 3 Percentage | 0 |
| Package Depth (cm) | 65.00 cm |
| Package Depth (in) | 25.59 in |
| Package Height (cm) | 2.50 cm |
| Package Height (in) | 0.98 in |
| Package Weight (kg) | 0.36 kg |
| Package Weight (lb) | 0.79 lb |
| Package Width (cm) | 45.00 cm |
| Package Width (in) | 17.72 in |
| Primary Fabric 1 | Cotton |
| Primary Fabric 1 Percentage | 100 |
| Primary Fabric 2 Percentage | 0 |
| Primary Fabric 3 Percentage | 0 |
| Primary Fabric 4 Percentage | 0 |
| Size | One Size |
