Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.


Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Recreate action-filled scenes from Solo: A Star Wars Story with this LEGO® Star Wars Moloch’s Landspeeder building set
Features an open minifigure cockpit, opening cage for the hounds, rear storage hold, multi-stud shooter and hidden wheels for a hover effect
Includes Moloch and Rebolt minifigures, plus two Corellian Hound figures
Also includes Moloch’s blaster pistol and Rebolt’s whip
Measures over 2” (6 cm) high, 6” (16 cm) long and 4” (11 cm) wide
Ages: 8-12
Includes 464 pieces
| Part Number | 6212689 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 464 |
| Package Depth (cm) | 7.59 cm |
| Package Depth (in) | 2.99 in |
| Package Height (cm) | 26.21 cm |
| Package Height (in) | 10.32 in |
| Package Weight (kg) | 0.64 kg |
| Package Weight (lb) | 1.41 lb |
| Package Width (cm) | 28.19 cm |
| Package Width (in) | 11.10 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 464 | 497 | 700 | 92 | 559 | |
| Package Depth (cm) | 7.59 cm | 9.10 cm | 9.10 cm | 4.60 cm | 9.10 cm |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO