Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Amscan
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Amscan
Create a magical atmosphere at your child's birthday party with these enchanting Unicorn Party Paper Wands. Perfect for party favours or decorations, these wands will delight young guests and add a touch of whimsy to the celebration.
Add to the magical atmosphere of your child's birthday with the Enchanted Unicorn Wands, 6-pc
Plastic and cardstock wands feature an iridescent unicorn silhouette with matching foil fringe
Size: 17" (43.1 cm)
Includes 6 wands per package
| Part Number | 3902344 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 2.26 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.07 ft |
| Assembled Height (in) | 0.89 in |
| Assembled Length (cm) | 48.77 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.60 ft |
| Assembled Length (in) | 19 1/4 in |
| Assembled Width (cm) | 17.40 cm |
| Assembled Width (in) | 6.85 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 173.99 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Unicorn |
| Colour(s) | Blue, Pink, Purple |
| Decoration Type | Props |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Paper, Plastic, Foil |
| Number of Pieces | 6 |
| Package Depth (cm) | 48.77 cm |
| Package Depth (in) | 19.20 in |
| Package Height (cm) | 2.26 cm |
| Package Height (in) | 0.89 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 17.40 cm |
| Package Width (in) | 6.85 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Pink |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, Unicorn |