This paragraph should be hidden.
Amscan
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Add a touch of magic to your celebrations with this Unicorn Gift Wrapping Paper. Perfect for unicorn-themed birthday parties, this charming gift wrap features delightful rainbow unicorns on a soft pink background, creating an enchanting presentation for your gifts.
Ideal for unicorn-themed parties
Soft pink paper with rainbow unicorns and fluffy clouds
Dimensions: 5 feet by 2.5 feet (1.5 x 0.7 meters)
| Part Number | 230829 |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 3.87 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.13 ft |
| Assembled Height (in) | 1.53 in |
| Assembled Length (cm) | 80.01 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.63 ft |
| Assembled Length (in) | 31 1/2 in |
| Assembled Width (cm) | 3.87 cm |
| Assembled Width (in) | 1.53 in |
| Assembled Width (mm) | 38.74 mm |
| Character Name(s) | Unicorn |
|---|---|
| Colour | White |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 80.01 cm |
| Package Depth (in) | 31.50 in |
| Package Height (cm) | 3.87 cm |
| Package Height (in) | 1.53 in |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.25 lb |
| Package Width (cm) | 3.87 cm |
| Package Width (in) | 1.53 in |
| Pattern Type | Character |
| Primary Material | Paper |
| Theme | Birthday, Unicorn |
| Wrapping Type | Wrapping Paper |
Originally posted on partycity.ca
