Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.








Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
A charming picture frame held up by a cute wooden figurine. Woody floats your photographs between two panes of glass, using his hands and feet to hold the glass pieces together. Display the glass in either a landscape or portrait orientation to suit various photos or illustrations.The figurine serves as an easel, placing your pictures centre stage.
Umbra Woody Desk Large Photo Display is a unique picture frame that floats your pictures between two panes of glass
Features a cute wooden figure as an easel, holding up the glass in place
Works in landscape or portrait position to display a variety of photos or illustrations
Modern, floating picture frame is both fun and functional, adding an interesting touch to any tabletop
Available in multiple sizes and finishes
Colour: Black/Walnut
Packaging Dimensions: 9.5" x 2.8" x 11.5" (24 x 7 x 29 cm)
Product Dimensions: 9.7" x 5" x 12.3" (25 x 13 x 31 cm)
| Part Number | 1015612-048 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 31.45 cm |
| Assembled Height (ft) | 1.03 ft |
| Assembled Height (in) | 12.38 in |
| Assembled Length (cm) | 24.77 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.81 ft |
| Assembled Length (in) | 9.75 in |
| Assembled Weight (kg) | 1.16 kg |
| Assembled Weight (lb) | 2.56 lb |
| Assembled Width (cm) | 12.70 cm |
|---|---|
| Assembled Width (in) | 5.00 in |
| Assembled Width (mm) | 127.00 mm |
| Colour | Brown |
| Frame Type | Framed |
| Medium | Photograph |
| Package Depth (cm) | 24.13 cm |
| Package Depth (in) | 9.50 in |
| Package Height (cm) | 29.21 cm |
| Package Height (in) | 11.50 in |
| Package Weight (kg) | 1.51 kg |
| Package Weight (lb) | 3.32 lb |
| Package Width (cm) | 7.32 cm |
| Package Width (in) | 2.88 in |
| Product Use(s) | Desk |
| Theme | Portraiture |
Only Show Differences | |||||
| Ratings |