Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.
Proudly Canadian


Vendor Brand
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Vendor Brand
Monster Jam Ramp Champ R/C Truck comes with authentic detailing and features
Each vehicle comes with real working wheels
Recreate your favourite Monster Jam crashes
Collect them all
| Part Number | 6065348 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Age Group | 1+ |
| Battery Type/Battery Size | AAA |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Other |
| Number of Pieces | 5 |
| Package Depth (cm) | 13.67 cm |
| Package Depth (in) | 5.38 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 30.48 cm |
| Package Height (in) | 12.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.83 kg |
| Package Weight (lb) | 1.82 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | No Theme |
Only Show Differences | |||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | No Accessories Included | Battery, Battery Charger | Battery, Battery Charger | Battery, Battery Charger | |
| Age Group | 1+ | 6+ | 3+ | 6+ | |
| Battery Type/Battery Size | AAA |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.