This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Minwax® Antique Oil is an oil-based protective finish that gives wood a soft, hand-rubbed lustre
Durable, easily maintained, and highly resistant to staining
Can be used over finished and unfinished wood
Size: 946 mL (1 qt.)
| Part Number | 70003 |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Material(s) | Poly/Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 6.00 cm |
| Package Depth (in) | 2.36 in |
| Package Height (cm) | 19.00 cm |
| Package Height (in) | 7.48 in |
| Package Weight (kg) | 0.90 kg |
| Package Weight (lb) | 1.98 lb |
| Package Width (cm) | 12.00 cm |
|---|---|
| Package Width (in) | 4.72 in |
| Product Use(s) | Home, Indoor |
