This paragraph should be hidden.
Proudly Canadian
Lego Disney Cars
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Lego Juniors Cars 3 Smokey's Garage features an easy to build garage set with ramps, movable crane, wheeled tool kit cabinet, and Smokey's Garage sign
Drive Lightning McQueen into Smokey's Garage for some repair work after a tough training session
Set includes Lightning McQueen with his Rust-eze 95 decoration, Smokey, and Junior Moon characters
Includes 116 pieces
| Part Number | 6175609 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 116 |
| Package Depth (cm) | 4.60 cm |
| Package Depth (in) | 1.81 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.34 kg |
| Package Weight (lb) | 0.75 lb |
| Package Width (cm) | 26.21 cm |
| Package Width (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
