This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Step into the world of DC super heros with the LEGO DC Super Heroes Speed Force Freeze Pursuit
Cyborg Copter has an opening minifigure cockpit, rotor blade, net shooter, detachable dual stud shooter and detachable radar that double as minifigure weapons, plus translucent-red light-style elements
Build stories around the Killer Frost’s Ice Car comes with a minifigure seat, adjustable bulldozer blade, dual stud shooters and translucent-ice-blue elements
Includes 4 minifigures: The Flash™, Reverse Flash™, Cyborg™ and Killer Frost™
271 pieces per set
| Part Number | 6212661 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 271 |
| Package Depth (cm) | 5.89 cm |
| Package Depth (in) | 2.32 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.46 kg |
| Package Weight (lb) | 1.01 lb |
| Package Width (cm) | 35.41 cm |
| Package Width (in) | 13.94 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 271 | 450 | 373 | 1101 | |
| Package Depth (cm) | 5.89 cm | 7.60 cm | 6.10 cm | 9.40 cm |
