This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO City Forest Tractor features massive wheels and a moving arm with opening claw
Pick up the logs with the tractor claw to move them around
Two chains, plus a small buildable log stand
Suitable for ages 5 to 12
Includes 174 pieces with a forest worker minifigure
| Part Number | 6209750 |
|---|---|
| Character Name(s) | Other |
| Consumer Pack Size | 3 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 174 |
| Package Depth (cm) | 26.21 cm |
| Package Depth (in) | 10.32 in |
| Package Height (cm) | 6.10 cm |
| Package Height (in) | 2.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.38 kg |
| Package Weight (lb) | 0.84 lb |
|---|---|
| Package Width (cm) | 19.10 cm |
| Package Width (in) | 7.52 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | No Theme |
