This paragraph should be hidden.
Urban Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Create timeless bath decor by mounting this wall vanity on an empty space. Crafted from high-gloss MDF and topped with a durable ceramic surface, this bathroom fixture has a soft-closing drawer for storage and an open bottom shelf to stash cleaning supplies. Use the pared-back blue and white color scheme to create a spa-like oasis that allows you to escape and unwind at the end of a long day.
Create a timeless focal point for any bath space with this Urban Bathe Midtown Bathroom Vanity
High-end MDF construction with high-gloss finish
CUPC certified Ceramic top
Wall mounting vanity
Soft-closing drawer
Open bottom style for extra storage space
Overall Size: 24" W x 18" D x 19.5" H (51 x 45.7 x 49.5 cm)
Finish: Blue/White
| Part Number | MT24BW |
|---|---|
| Colour | Multicolour |
| Material(s) | MDF |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 160 lb |
| Product Use(s) | Cabinet, Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 19.50 in |
| Assembled Depth (in) | 18 in |
| Assembled Width (in) | 24.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 160.0 lb |
| Package Height (in) | 23.00 in |
| Package Depth (in) | 22.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 28.00 in |
| Package Weight (lb) | 90.39 lb |
| Number of Drawers | 0.00 |
| Number of Shelves | 0.00 |
