Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.



Urban Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Urban Bathe
Create a timeless focal point for your any bath space with this Urban Bathe Metalim Bathroom Vanity
Beautifully designed stainless-steel frame
Powder coated matte black finish for durability
Pre-assembled frame
CUPC certified ceramic top
Adjustable feet to eliminate wobble on uneven floor
No faucet, pop-up drain or P-trap
Overall Size: 36" W x 18" D x 34.75" H (91.4 x 45.7 x 88.2 cm)
Finish: Matte Black
| Part Number | ME36BL |
|---|---|
| Colour | Black |
| Material(s) | Stainless Steel |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 200 lb |
| Product Use(s) | Cabinet, Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 18 in |
| Assembled Width (in) | 36.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 200.0 lb |
| Package Height (in) | 44.00 in |
| Package Depth (in) | 48.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 40.00 in |
| Package Weight (lb) | 96.30 lb |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings |