Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Studio Bathe
Urban Bathe Kelly Bathroom Vanity with Natural Marble Top adds style and function to any bathroom
Made of a solid hardwood construction
Features 2 soft-closing doors and 9 Blum BluMotion soft-closing drawers
Porcelain undermount sink and backsplash
Wood framed mirror included
Sink includes overflow
Pre-assembled
Compatible with the standard size pop-up drains of 1.5” (3.8 cm)
Assembled Dimensions: 42 W x 22 D x 35” H (106.6 x 56 x 89 cm)
Vanity Top Material: Natural Marble
Finish: French Grey/Carrera
| Part Number | 161 |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 35.00 in |
| Assembled Depth (in) | 22 in |
| Assembled Width (in) | 42.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 266.5 lb |
| Package Height (in) | 17.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 83.33 lb |