This paragraph should be hidden.
Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Urban Bathe Jackie Bathroom Vanity with Marble Top adds style and function to any bathroom
Made of a solid hardwood construction
Features 4 soft-closing doors and 4 Blum BluMotion soft-closing drawers
Wood framed mirror included
Sink includes overflow
Pre-assembled
Compatible with the standard size pop-up drains of 1.5” (3.8 cm)
Assembled Dimensions: 60 "W x 22" D x 35” H (152.5 x 56 x 89 cm)
Vanity Top Material: Marble
Finish: Cherry/Beige
| Part Number | 79 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 22 in |
| Assembled Width (in) | 59.75 in |
| Assembled Weight (lb) | 400.0 lb |
| Package Height (in) | 23.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 103.66 lb |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Colour | Other | Espresso | Espresso | White | White | |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood | Solid Wood | Solid Wood | Solid Wood | Solid Wood | |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb | 278 lb | 289 lb | 300 lb | 201 lb |
