This paragraph should be hidden.
Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Urban Bathe Dinara Single Sink Bathroom Vanity with Quartz Top adds style and function to any bathroom
Made of a solid hardwood construction
Features 4 soft-closing doors and 9 Blum BluMotion soft-closing drawers
Porcelain undermount double sink and backsplash
Wood framed mirror included
Sink includes overflow
Pre-assembled
Compatible with the standard size pop-up drains of 1.5” (3.8 cm)
Assembled Dimensions: 72" W x 22" D x 35” H (183 x 56 x 89 cm)
Vanity Top Material: Quartz
Finish: Smoked Ash/Nougat
| Part Number | 123 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 22 1/2 in |
| Assembled Width (in) | 71.75 in |
| Assembled Weight (lb) | 495.5 lb |
| Package Height (in) | 27.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 165.17 lb |
