Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Studio Bathe
Urban Bathe Corniche Bathroom Vanity with Natural Marble Top adds style and function to any bathroom
Made of a solid hardwood frame with plywood panel construction
Blum BluMotion® soft-closing drawer glides
Foldable front and side kick plates create two unique looks
Engineered stone countertop
Rectangular under mount ceramic sink (pre-installed), drilled for single hole faucet (faucet not included)
Vanity comes pre-assembled
Adjustable feet eliminates wobble if floor is uneven
CARB2 Compliant
cUPC Certified sink
Assembled Dimensions: 48 W x 22 D x 35” H (122 x 56 x 89 cm)
Vanity Top Material: Natural Marble
Finish: Espresso/Carrera
| Part Number | 127 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Marble, Solid Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 22 in |
| Assembled Width (in) | 47.80 in |
| Assembled Weight (lb) | 347.5 lb |
| Package Height (in) | 19.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 95.66 lb |