This paragraph should be hidden.
Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Urban Bathe Alba Bathroom Vanity with Marble Top is the perfect addition to any bathroom
Made of a solid hardwood construction
Wood framed mirror addsstyle and design to your bathroom
Features 2 soft-closing doors and 6 Blum BluMotion soft-closing drawers
Porcelain undermount sink and backsplash
Sink overflow
Cabinet comes pre-assembled
Vanity Top Material: Marble
Finish: Cherry/Carrera
Assembled dimensions: 48" W x 22" D x 35” H (122 x 56 x 89 cm)
| Part Number | 22 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 22 in |
| Assembled Width (in) | 47.75 in |
| Assembled Weight (lb) | 338.5 lb |
| Package Height (in) | 19.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 95.66 lb |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Colour | Other | Espresso | Grey | Espresso | White | |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood | Solid Wood | Solid Wood | Solid Wood | Solid Wood, Marble | |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb | 289 lb | 201 lb | 201 lb | 244 lb |
