Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.
Proudly Canadian

Studio Bathe
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Studio Bathe
Urban Bathe Alba Bathroom Vanity with Glass Top is the perfect addition to any bathroom
Made of a solid hardwood construction
Wood framed mirror adding style and design to your bathroom
Features two soft-closing doors
Porcelain undermount sink and backsplash
Sink overflow
Cabinet comes pre-assembled
Vanity Top Material: Glass
Finish: Chai/Mint Green
Assembled Dimensions: 36" W x 22" D x 35” H (91.5 x 56 x 89 cm)
| Part Number | 9 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 34.75 in |
| Assembled Depth (in) | 22 in |
| Assembled Width (in) | 35.75 in |
| Assembled Weight (lb) | 256.6 lb |
| Package Height (in) | 15.00 in |
| Package Depth (in) | 16.00 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 13.33 in |
| Package Weight (lb) | 66.67 lb |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings |