This paragraph should be hidden.
Anagram Int'l Inc.
The balloons purchased will not be inflated. Please contact store for inflation options.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Mix and match this balloon bouquet with other colourful decorations to set the scene with the Enchanted Unicorn Balloon Bouquet
Features a large unicorn bust-shaped balloon, two "Birthday Wishes" balloons with twinkling stars, and two solid pink balloons to tie it all together
Helium included
| Part Number | 4289684 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Helium Compatability, Reusable, Self Sealing |
| Assembled Height (cm) | 25.50 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.84 ft |
| Assembled Height (in) | 10.04 in |
| Assembled Length (cm) | 18.50 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.61 ft |
| Assembled Length (in) | 7.28 in |
| Assembled Width (cm) | 1.00 cm |
| Assembled Width (in) | 0.39 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 10.00 mm |
| Balloon Type | Bouquets |
| Character Name(s) | Unicorn |
| Colour(s) | Multi-Colour, Metallic |
| Consumer Pack Size | 5 |
| Occasion | Birthday |
| Package Depth (cm) | 0.64 cm |
| Package Depth (in) | 0.25 in |
| Package Height (cm) | 18.42 cm |
| Package Height (in) | 7.25 in |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Width (cm) | 27.94 cm |
| Package Width (in) | 11.00 in |
| Primary Material | Foil |
| Shape | Various |
| Theme | Unicorn |
