Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowCollect or redeem CT Money®
Collect or redeem CT Money®
This paragraph should be hidden.
Proudly Canadian

Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Amscan
Reserve a special seat for the birthday child with the Enchanted Unicorn Cardboard Chair Sign
Circular cardboard sign features a floral garland around a gentle unicorn below the headline "Be Magical"
Includes an attached ribbon loop for hanging
Size: 9" (22.8 cm)
| Part Number | 244070 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 3.73 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.12 ft |
| Assembled Height (in) | 1.47 in |
| Assembled Length (cm) | 30.16 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.99 ft |
| Assembled Length (in) | 11 7/8 in |
| Assembled Width (cm) | 22.84 cm |
| Assembled Width (in) | 8.99 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 228.35 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Unicorn |
| Colour(s) | White, Pink |
| Decoration Type | Sign |
| Light Up Indicator | No |
| Material(s) | Cardboard, Fabric |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 30.16 cm |
| Package Depth (in) | 11.88 in |
| Package Height (cm) | 3.73 cm |
| Package Height (in) | 1.47 in |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.24 lb |
| Package Width (cm) | 22.84 cm |
| Package Width (in) | 8.99 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Pink |
| Product Use(s) | Party |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Round |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Birthday, Unicorn |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com