Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.




Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
These stackable Layla vases from Umbra can elevate your decor effortlessly. Sold individually or as a set, the three available sizes allow you to create a beautiful arrangement by stacking them together or display them separately. The ribbed texture and soft smoke hue make these vases perfectly understated backdrops for showcasing stems, candles or other decor accents. They bring a touch of visual interest to your space without overwhelming.
Umbra Layla Medium Decorative Vase can be stacked together or displayed on their own
Use to create a unique display on your table or countertop
Each Layla vase features its own unique colour and is made out of glass
Can be used in a variety of spaces in your home for flowers, candles, and more
Layla comes in a tall, medium, and large size that can be purchased separately or together as a set of three
Colour: Smoke
Packaging Dimensions: 5.7" x 5.8" x 9.1" (15 x 15 x 23 cm)
Product Dimensions: 3.7" x 3.7" x 7" (10 x 10 x 18 cm)
| Part Number | 1017414-582 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Colour | Smoke |
| Material(s) | Glass |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 14.61 cm |
| Package Depth (in) | 5.75 in |
| Package Height (cm) | 23.19 cm |
| Package Height (in) | 9.13 in |
| Package Weight (kg) | 0.89 kg |
| Package Weight (lb) | 1.97 lb |
|---|---|
| Package Width (cm) | 14.94 cm |
| Package Width (in) | 5.88 in |
| Pieces Included | Vase |
| Product Use(s) | Decor |
Only Show Differences |