This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Pull it, stretch it, and best of all, collect it! Ryan’s World Mystery Putty features 7 different cosmic colours, all in blind eggs
Midnight blue, glitter gold, gamma green, sky blue, mystic purple and shiny silver are all waiting to be molded
Look out for the rare molten orange Mystery Putty!
Collect them all!
| Part Number | 702 |
|---|---|
| Age Group | 3+ |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 5.08 cm |
| Package Depth (in) | 2.00 in |
| Package Height (cm) | 7.62 cm |
| Package Height (in) | 3.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.07 kg |
| Package Weight (lb) | 0.15 lb |
| Package Width (cm) | 5.08 cm |
|---|---|
| Package Width (in) | 2.00 in |
| Primary Material | Mixed Material |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Age Group | 3+ | 5+ | 3+ | 6+ | 5+ | |
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 1 | 22 | 1 | 1 | 1 |
