This paragraph should be hidden.
Amscan
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
These understated gold napkin rings add elegance to your table, making your setting shine. The metallic finish is perfect for everyday entertaining or special events alike,adding the finishing touch to your anniversary, wedding or birthday party.The compact size keeps place settings neat and tidy while adding a hint of luxury.
Napkin Rings add understated elegance to your table
Feature a metallic gold finish that really makes your table setting shine
Suitable for everyday entertaining or special events, they're the perfect finishing touch at your anniversary party, wedding, or birthday party
Made of plastic
Size: 1 1/2" W x 3/4" L
Include 8 per pack
NOTE: Napkins not included
| Part Number | AM340149-19-NS |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold |
| Number of Pieces | 8 |
| Number of Ply | 2 |
| Number of Sheets | 1 |
| Occasion | Wedding |
| Package Depth (cm) | 13.46 cm |
| Package Depth (in) | 5.30 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.02 kg |
| Package Weight (lb) | 0.05 lb |
| Package Width (cm) | 10.16 cm |
| Package Width (in) | 4.00 in |
| Percentage Recycled Content of Total Weight | 0 |
| Recycled Content Percentage | 0 |
| Shape | Round |
| Sheet Length (cm) | 26.92 cm |
| Sheet Length (in) | 10.60 in |
| Sheet Width (cm) | 10.16 cm |
| Sheet Width (in) | 4.00 in |
| Theme | Anniversary, Wedding |
| Tissue/Napkin/Towel Type | Paper Napkins |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | |
| Certifications | No Certifications | No Certifications | FSC Certified | FSC Certified | FSC Certified | |
| Character Name(s) | No Character | No Character | Jurassic World | No Character | No Character |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
