This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO THE LEGO® MOVIE 2™ Sweet Mayhem's Systar Starship! Set includes 5 THE LEGO® MOVIE 2™ characters: a LEGO Emmet minifigure and Lucy minifigure, plus a Sweet Mayhem mini-doll figure and brick-built Heart and Star toy figures
Sweet Mayhem’s Systar Starship toy features an opening cockpit for a mini-doll or minifigure, retractable landing gear, a roll of stickers, disc shooter and an opening prison cell with a removable control panel and a gun
Weapons include Lucy’s crossbow and Sweet Mayhem’s gun
Accessory elements include Lucy’s quiver, Sweet Mayhem’s adjustable wings, helmet, 2 hearts and translucent-blue boosters
Emmet and Lucy minifigures and Sweet Mayhem mini-doll figure are new for January 2019
Recreate fun-packed scenes from THE LEGO® MOVIE 2™ with this awesome building toy
Measures over 5” (14 cm) high, 6” (16 cm) long and 11” (28 cm) wide
| Part Number | 6250823 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 502 |
| Package Depth (cm) | 48.01 cm |
| Package Depth (in) | 18.90 in |
| Package Height (cm) | 6.10 cm |
| Package Height (in) | 2.40 in |
| Package Weight (kg) | 0.88 kg |
| Package Weight (lb) | 1.94 lb |
| Package Width (cm) | 28.19 cm |
| Package Width (in) | 11.10 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 502 | 276 | 450 | 3455 | 383 | |
| Package Depth (cm) | 48.01 cm | 6.20 cm | 7.60 cm | 13.20 cm | 6.20 cm |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
