This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO Star Wars™ Major Vonreg's TIE Fighter features an opening minifigure pilot cockpit, special black and red detailing, and 2 spring-loaded shooters that are fired by sliding the trigger left and right
Includes 3 LEGO Star Wars™ minifigures: Major Vonreg, Kaz Xiono and General Leia, plus Bucket (R1-J5)
Also includes 3 blaster pistols
Details include Major Vonreg’s helmet, Kaz’s hair element and new molded 4x6 left- and right-wing elements
Recreate fun space fighter missions from the hit Star Wars Resistance TV series
Starship measures over 6” (16 cm) high, 9” (23 cm) long and 7” (18 cm) wide
| Part Number | 6251719 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 496 |
| Package Depth (cm) | 38.20 cm |
| Package Depth (in) | 15.04 in |
| Package Height (cm) | 7.06 cm |
| Package Height (in) | 2.78 in |
| Package Weight (kg) | 0.78 kg |
| Package Weight (lb) | 1.72 lb |
| Package Width (cm) | 26.21 cm |
| Package Width (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
