This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Young Star Wars: The Mandalorian fans can play out action-packed battles between Greef Karga and Stormtroopers with this LEGO® brick model of the Imperial Armored Marauder (75311) from Season 2
Includes 4 LEGO® minifigures: Greef Karga with a blaster pistol, 2 Stormtroopers with blasters and a new-for-August-2021 Artillery Stormtrooper with a mortar gun and backpack accessory element
The buildable Marauder model has 4 stud shooters, including 2 on the rotating rear turret, 2 foldout blaster cannons (non-shooting), a LEGO® minifigure cockpit and a cabin for 2 LEGO minifigures
This LEGO® Star Wars™ vehicle also has a lookout point (with an opening hatch) for a minifigure, plus opening ammo compartments to inspire creative play
Awesome for solo building and play or sharing the fun with others, this building toy makes the best birthday present, holiday gift or special surprise for creative kids aged 8 and up
| Part Number | 6332989 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 99 |
| Package Depth (cm) | 7.00 cm |
| Package Depth (in) | 2.76 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.57 kg |
| Package Weight (lb) | 1.25 lb |
| Package Width (cm) | 35.40 cm |
| Package Width (in) | 13.94 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Character Name(s) | Other | No Character | Other | Other | Other |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
