This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® NINJAGO® Kai’s Blade Cycle (71734) set helps kids learn how to build before they recreate ninja adventures with a motorcycle toy and a catapult toy that launches objects
Playset includes 2 minifigures: ninja Kai and the evil snake warrior Rattla, plus a Starter Brick to get the building and play started quickly
Kids can use the fantastic ninja motorcycle toy to stage exciting battles against Rattla and his working catapult toy
Know a kid aged 4 and up who deserves a special treat? This is an ideal reward that guarantees them endless hours of fun. Makes a great birthday or holiday gift too
Kai’s Blade Cycle measures over 1.5 in. (4 cm) tall, 4.5 in. (11 cm) long and 2 in. (5 cm) wide – the perfect size to display in a child’s bedroom between playtime battles
| Part Number | 6332515 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 99 |
| Package Depth (cm) | 0.03 cm |
| Package Depth (in) | 0.01 in |
| Package Height (cm) | 0.02 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 0.01 in |
| Package Weight (kg) | 0.50 kg |
| Package Weight (lb) | 1.10 lb |
| Package Width (cm) | 0.02 cm |
| Package Width (in) | 0.01 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Character Name(s) | Other | Other | Other | Other | Other |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
No, I do not recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
