Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.
Proudly Canadian



Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® Ninjago Destiny's Bounty features a NINJAGO LEGO® ship and 7 ninja action figures including Wu, Kai, Zane, and Cole
Little ninjas can enjoy plotting their own NINJAGO® epic adventures with this action-packed and interactive ninja playset, an updated version of the NINJAGO boat from season 1 of the TV series
Allows kids them to enter a world of gripping adventure where they can team up with their ninja heroes to take down an array of evil villains
Ship measures over 12” (32 cm) high, 17” (44 cm) long, and 15” (38 cm) wide
Ages 9+
| Part Number | 6288952 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 99 |
| Package Depth (cm) | 8.71 cm |
| Package Depth (in) | 3.43 in |
| Package Height (cm) | 37.80 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 14.88 in |
| Package Weight (kg) | 2.04 kg |
| Package Weight (lb) | 4.50 lb |
| Package Width (cm) | 58.19 cm |
| Package Width (in) | 22.91 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | No Theme |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Character Name(s) | Other | Other | Other | Other | Other |