This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Upgrade Aaron's battle suit in the Lego Nexo Knights Battle Suit Aaron
Aaron's battle suit is buildable with highly posable limbs and a minifigure cockpit
Includes a buildable Blazer Bow with dual spring-loaded shooters
Accessories include a Combo NEXO POWER shield and five scan able NEXO Powers
Set pieces: 80
Suitable for ages: 7-14
| Part Number | 6175167 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 80 |
| Package Depth (cm) | 5.41 cm |
| Package Depth (in) | 2.13 in |
| Package Height (cm) | 10.00 cm |
| Package Height (in) | 3.94 in |
| Package Weight (kg) | 0.00 kg |
| Package Weight (lb) | 0.00 lb |
| Package Width (cm) | 8.00 cm |
| Package Width (in) | 3.15 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
