This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO Friends Olivia's Deluxe Bedroom is a fun construction toy set that showcases Olivia's scientific side
Features a rocket-shaped bed, functioning elevator and track system, and a desk with computer
Two drawers and a swivel chair, plus a separate breakfast area with functioning coffee machine
Comes with an Olivia mini-doll figure, plus a buildable Zobito robot figure
Accessory elements include a tablet, coffee cup and a milk bottle
Suitable for ages 6 to 12
Includes 163 pieces
| Part Number | 6212829 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 163 |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm |
| Package Depth (in) | 2.40 in |
| Package Height (cm) | 14.10 cm |
| Package Height (in) | 5.55 in |
| Package Weight (kg) | 0.20 kg |
| Package Weight (lb) | 0.44 lb |
| Package Width (cm) | 19.10 cm |
| Package Width (in) | 7.52 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 163 | 1101 | 86 | 621 | 1039 | |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm | 9.40 cm | 4.50 cm | 7.10 cm | 9.40 cm |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
