Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.



Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Great-value Horse Training and Trailer set (41441) for kids aged 4 and up teaches youngsters to build while having fun caring for animals. Includes a car and stables so there’s lots of ways to play
Features LEGO® Friends Stephanie and Emma mini-dolls, a horse toy with a movable head and a foal toy. Each brick bag contains a character, so role-play fun can begin as soon as the first bag’s opened!
Playset includes a car for the LEGO® Friends to drive, a trailer for the horse, a stable with grooming kit, jumps and a training rein kids can use to teach the horse to walk around the ground
Know a youngster aged 4 and up with a sticker chart full of stars? Reward them with a creative gift that entertains for hours and teaches building skills. Makes a great birthday or Christmas gift too!
The car and trailer measure over 1 in. (5cm) high and 7 in. (20cm) long, and the LEGO® Friends ranch building is over 4 in. (11cm) high and 5 in. (15cm) wide
| Part Number | 6332915 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 99 |
| Package Depth (cm) | 5.90 cm |
| Package Depth (in) | 2.32 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.46 kg |
| Package Weight (lb) | 1.02 lb |
| Package Width (cm) | 35.40 cm |
| Package Width (in) | 13.94 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Character Name(s) | Other | Other | Other | Other | Other |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO