This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Help Emily Jones lure the baby wind dragon, Fledge, out of her egg with the LEGO® Elves Emily Jones & the Baby Wind Dragon
Features a waterfall with cave, tree, wobbling stepping stone function and a moss nest
Join Emily as she uses the stepping stone function to teach Fledge to fly
Dragon moss nest measures over 2 H x 3 W x 1" D" (6 x 8 x 5 cm)
Egg measures over 1 H x 1 W x 1" D (3 x 3 x 3 cm)
Includes an Emily Jones mini-doll figure and Fledge the baby wind dragon
Accessories include: an opening translucent egg, chocolate bar, lantern, dragon cherries and a basket
Contains 80 pieces
Suitable for ages 7-12
| Part Number | 6136974 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 15.70 cm |
| Package Depth (in) | 6.18 in |
| Package Height (cm) | 4.50 cm |
| Package Height (in) | 1.77 in |
| Package Weight (kg) | 0.12 kg |
| Package Weight (lb) | 0.26 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
