This paragraph should be hidden.
Lego Disney
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Encourage role-play skills with LEGO® DUPLO® Sofia the First Magical Carriage and her magical flying horse Minimus
Young children will love to visit Whatnaught in his revolving tree in the forest and find the magic book
Features a buildable carriage with turning wheels, and a revolving tree
Help your child master basic construction skills by building and rebuilding this simple model
Specially designed to be fun and easy for little hands
Includes a LEGO® DUPLO® figure: Sofia, plus Minimus the Great and Whatnaught the squirrel
Accessories include: a chair, teapot, bricks decorated as hazelnuts and a magic book as story starters
Suitable for ages 2-5
Contains 30 pieces
| Part Number | 6137802 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 30 |
| Package Depth (cm) | 7.59 cm |
| Package Depth (in) | 2.99 in |
| Package Height (cm) | 26.21 cm |
| Package Height (in) | 10.32 in |
| Package Weight (kg) | 0.51 kg |
| Package Weight (lb) | 1.12 lb |
| Package Width (cm) | 28.19 cm |
| Package Width (in) | 11.10 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 30 | 28 | 10 | 450 | 120 | |
| Package Depth (cm) | 7.59 cm | 9.60 cm | 6.10 cm | 7.60 cm | 4.60 cm |
