This paragraph should be hidden.
Black
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Browning All-Season Gun Case Sling with Cartridge Case will keep your gun at the ready to unsling and fire
Has cartridge loops
Shoulder style
Available in a variety of colours
| Part Number | 122199925 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | Adjustable Length, Padded |
| Assembled Length (cm) | 36.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 1.18 ft |
| Assembled Length (in) | 14.17 in |
| Assembled Weight (g) | 0.13 g |
| Assembled Weight (ml) | 0.13 ml |
| Assembled Weight (oz) | 0.00 oz |
| Assembled Width (cm) | 7.00 cm |
| Assembled Width (in) | 2.76 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 70.00 mm |
| Colour | Black |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Handedness | Ambidextrous |
| Minimum Length (cm) | 1.91 cm |
| Minimum Length (po) | 0.75 in |
| Mount Style | Sling Swivel Stud |
| Package Depth (cm) | 17.75 cm |
| Package Depth (in) | 6.99 in |
| Package Height (cm) | 1.00 cm |
| Package Height (in) | 0.39 in |
| Package Weight (kg) | 0.14 kg |
| Package Weight (lb) | 0.30 lb |
| Package Width (cm) | 3.75 cm |
| Package Width (in) | 1.48 in |
| Primary Material | Canvas |
| Shoulder Strap Width (cm) | 7.00 cm |
| Shoulder Strap Width (in) | 2.76 in |
| Sling Purpose | Carrying Sling |
| Sling Type | Single-Point |
| Weapon Type | Rifle |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | |||||
| Advanced Features | Adjustable Length, Padded | |||||
| Assembled Length (cm) | 36.00 cm |
